OSTA PILET

VIRTSU SUMIN 2024 - JAN UUSPÕLD & LUXURY FILTERS, VOLDEMAR KUSLAP DJ SET, RAMM
Laupäev, 15. juuni kell 16:00 - 23:00

Virtsu kogukond korraldab festivali rannaala avamiseks avalikkusele

Jan Uuspõld, Voldemar Kuslap ja paljud teised tuntud esinejad astuvad üles 15. juunil Virtsu rannapromenaadil toimuval festivalil Virtsu SUMIN, et pakkuda publikule võimalust nautida suurepärast muusikat ning seeläbi toetada Virtsu suletud rannaala avamist avalikkusele. Kogu festivali korraldab Virtsu kogukond oma jõududega.

Festivali üks korraldajaid Henrik Raave ütles, et “Virtsu SUMIN” on erakordne muusikapidu, sest selle korraldamise on enda õlule võtnud Virtsu kogukond. “Meie kogukond ise panustab aktiivselt aastakümneid suletuna püsinud rannaala avamiseks kõigile huvilistele. Ka osa piletitulust läheb selle piirkonna edasisele arendusele,” rääkis Raave.

Raave sõnul on muusikapeo toimumiskoht eriline. Nimelt asub Virtsu uus Rannahoone kunagises kalatehase soolamistsehhis Werderi saarel, vaid 20 meetri kaugusel merest ning festivali väliala paiknebki otse mere ääres, värskelt loodud promenaadil. Festivali ala avatakse 15. juunil kell 16.00 ning sündmus lõpeb kell 23.00.

“Virtsu SUMIN” toob publikuni mitmekülgse valiku häid esinejaid, teiste seas astuvad lavale Jan Uuspõld ja Luxury Filters, Voldemar Kuslap, ansambel RAMM, ansambel JDB REUNIÓN'24, duo PRIIT ja PRUUT; DJ GRINDEX, Lääneranna koor, Femaania, Lääneranna lapsed ning veel mitmed teised artistid.
Festivali eesmärgid on Raave sõnul mitmetahulised. Esiteks soovitakse ühendada Virtsu kogukonda ning see eesmärk on korraldajate hinnangul juba sisuliselt ka saavutatud. Teiseks on festivali korraldamisega plaanis pakkuda Lääneranna kogukondadele pingeid maandavat meelelahutust. Pingeid on aga tekitanud Lääneranna valla hiljutised koolide sulgemise ja kärpeotsused ning kohtuasjad. Kui 2023. aastal suunati kogu festivali tulu Lääneranna väikekoolide kohtuasjade toetuseks, siis sel aastal suunatakse kogu piletitulu Virtsu Rannahoone ja rannapromenaadi arendusse.

“Virtsu SUMIN” on suurepärane võimalus nautida muusikat, tunda ühtsust Virtsu kogukonnaga ning toetada olulisi kogukondlikke algatusi Lääneranna piirkonnas. Tulijaid oodatakse festivalile lisaks oma rahvale ka kaugemalt, sest sellest tuleb unustamatu suveõhtu. Lääneranna elanikele on pilet 5 € soodsam kui kaugemalt tulijatele. Kasutada saab sooduskoodi VIRTSU. Piletid on müügil Fientas ja Piletilevis.

MTÜ Virtsu Rannahoone, mis on festivali korraldusega vahetult seotud, loodi 2023. aastal Virtsu kogukonna reaktsioonina Lääneranna valla otsustele vähendada oluliselt valla teenuseid Virtsus. Kohalikud elanikud ja ettevõtjad on võtnud väga tõsiselt endise Kalatööstuse ühe tsehhihoone kohendamist uueks kooskäimise kohaks, mida nüüd nimetatakse Virtsu Rannahooneks. Nii rahalised kui ka mitterahalised annetused näitavad kogukonna tugevat toetust algatusele. Eelmise hooaja jooksul korraldati mitmeid sündmusi, paigaldati aknad ja uksed, ehitati siselava, vahetati pool rannahoone katusest ning rajati rannapromenaad.

Piletiinfo:
Väga varajane ärkaja (piiratud kogus kuni 14.04): 10.00 €
Varajane ärkaja (piiratud kogus kuni 30.04): 15.00 €
Tavaline ärkaja (piiratud kogus mai lõpuni): 20.00 €
Hiline ärkaja (piiratud kogus juunis): 25.00 €
Sissemagaja (kohapeal): 35.00 €
Toetajapilet: 100.00 €
Toetajapilet: 500.00 €

Alla 12 aastased (k.a.) lapsed tasuta.

OSTA PILET